Magyarország hivatalos pénzneme a forint (HUF). Számos helyen fogadnak el eurót is fizetőeszközként, de ebben az esetben jelentős árfolyamveszteséggel kell számolnunk, úgyhogy érdemes magyarországi tartózkodásunkhoz forintra váltani pénzünket. A forint érmék 5, 10, 20, 50, 100 és 200-as, míg a bankjegyek 500, 1000, 2000, 5000, 10000 és 20000-es címletűek.
Budapest nem számít a drága fővárosok közé, bár az 1990-es évek vége óta jelentősen növekedtek az árak. A boltokban szinte minden világmárka megtalálható amit a külföldről ide érkező otthon megszokott.
Pénzkiadó automaták és bankkártyák
Budapesten sűrű a pénzkiadó automaták hálózata, melyek elfogadják az összes megszokott bankkártyatípust (Visa, MasterCard, Plus, Maestro, Cirrus stb.). Az üzletek és éttermek túlnyomó többsége elfogad hitelkártyát is.
Tippjeink:
A boltok és éttermek kirakatukban feltüntetik az elfogadott bankkártyák típusát. Amennyiben nem látjuk a kártyánk logóját, vásárlás előtt inkább érdeklődjünk az eladótól.
Utazási csekkek
Utazási csekket viszont nagyon kevés helyen.fogadnak el, és érdemes előre megérdeklődni a feltételeket.
Árfolyam-információ
Itt talál részletes információt a magyar forint és a többi fizetőeszköz árfolyamáról, valamint pénzváltó számológépet.
A borravalót rendszerint nem hagyják a vendégek az asztalon. Ha akarunk adni a felszolgálóknak, számoljunk rá 10 %-ot a fogyasztásra, és kerekítsük fel az összeget. Rajtunk múlik, hogy a számla átadása után szólunk-e a felszolgálónak, mennyit akarunk fizetni. Amennyiben nem mondunk semmilyen összeget, pontosan fogunk visszakapni. Ha az apró visszaadása közben annyit mondunk a fizetőpincérnek, hogy "köszönöm", meg fogja érteni, hogy a többi a borravaló.