A porcelánhéj a megoldás, amikor már a fogfehérítés sem használ, de ugyanez az eljárás alkalmazható a szabálytalanul nőtt, vagy trauma következtében károsodott fogak esztétikus helyreállítására, akárcsak a feltűnő zománchibák, gyökérkezelés miatti elszíneződés, valamint foghézagok pótlására is.
A porcelánhéjaknak két alapvető formája ismeretes: a direkt és az indirekt héjak, melyekben közös, hogy mindkettő anyaga porcelán. Előbbit speciális tömőanyagokból fogorvos készíti, míg az indirekt porcelánhéjakat a fogtechnikusok alkotják a szakorvos által vett lenyomat alapján.
A porcelánhéjas beavatkozást elsősorban a frontfogaknál végzik, a fogfelszínre vékony porcelánréteget ragasztanak. Természetesen ennél a kezelésnél is, akárcsak a többi, esztétikai fogászati eljárás során, gondos előkészítés, tervezés előzi meg a műveletet. A felszíni zománc lecsiszolása után a lenyomatvétel a következő lépés, majd felragasztásra kerül az ideiglenes porcelánhéj. A kiválasztott szín és forma után kerül helyére a véglegesen rögzített változat, a porcelánhéjat ragasztással, kémiailag kötik a foghoz. A művelet a polírozással fejeződik be.
A hagyományos koronakészítéssel szemben a porcelánhéjas technika előnye, hogy jóval kisebb foganyagveszteséggel jár, hiszen lényegesen kevesebbet kell a fogból lecsiszolni, mert csak az elülső felszín előkészítésére van szükség. A végeredményt tekintve formában és színben is tökéletes helyreállítás érhető el.
Amennyiben Ön bővebb információt szeretne a témával kapcsolatban, kérjük vegye fel a kapcsolatot partnereinkkel!