Ha a páciens már csak kevés megmaradt foggal rendelkezik - ez elsősorban az idősekre jellemző -, akkor a rögzített fogpótlások alkalmazására már nem nyílik lehetőség. Az egészséges rágás és a harmonikus mosoly azonban ekkor is fontos - a teljes és részlegesen kivehető fogpótlások megoldást kínálnak a problémára. A megmaradt fogak számától és elhelyezkedésétől függően többféle megoldás létezik.
Részleges lemezes fogpótlás: A részleges foghiány pótlására a fogtechnikus kivehető, fémvázas fogművet készít, melyre műanyag fogínyt és műanyag fogakat épít. Ez rejtett elhorgonyzással kapcsolódik a szomszédos fogakra készült koronákhoz. A pótlások anyaga fém és műanyag kombinációja, melynek előnye, hogy a fogpótló alaplemez mérete csökkenthető, így a páciens rövidebb idő alatt hozzászokik viseléséhez, s az ízérzékelést sem zavarja jelentősen.
Teljes kivehető lemezes fogpótlást - más néven - protézist, teljes fogvesztésnél alkalmazzák. A protézis a szájba kerülő ételek, italok hatására nem károsodhat, s nem irritálhatja sem a szájüregben levő szöveteket, sem a szervezetet. A teljes lemezes fogpótlás anyaga keményakrilát vagy rugalmas műanyag lehet. Az alaplemez, mely műanyagból készül, fedi a szájpadlás nyálkahártyáját, így a fogsort a tapadási erő nem engedi elmozdulni.
A kivehető és rögzített fogpótlások kombinációját is alkalmazzák, ilyenkor a kivehető rész nem látható, speciális rögzítési technikával látják el.